Close

11. 3. 2017

Lovci nehod

Linka 1224 ničí lovce nehod

1224

Asi každý z nás by se nerad dostal do situace, kdy by musel řešit dopravní nehodu, které by se účastnil jeho automobil. I když si to nikdo nepřeje, je dobré být na tuto alternativu připraven. V dané chvíli člověk většinou jedná po značným tlakem a stres je v tu chvíli přirozený jev. Nastane neznámá situace a v hlavě se honí různé myšlenky. Toho se snaží využít takzvaní lovci nehod. Jedná se o pracovníky soukromých firem, kteří se snaží navodit dojem, že se vám snaží pomoci v nouzi. Na první pohled se podobají pracovníkům asistenčních služeb, které jsou v ceně povinného či havarijního pojištění. Přijedou v osobním automobilu, který má na střeše maják, na sobě mají reflexní bundu a auto je popsané věrohodnými nápisy asistenční služba, nehody či pomoc na silnicích. Zajímavé je, že se dostanou k nehodě ještě před příjezdem policistů. To naznačuje, že informace z dispečinku dopravní policie se nějakým záhadným způsobem dostane k těmto lovcům. Jelikož na místě nehody neprovádí nic nezákonného, policisté, kteří přijedou, je nijak nevykazují pryč. To vzbuzuje v účastnících nehody pocit, že jim tato osoba chce opravdu pomoci. Ona jim sice pomoci chce, ale hlavně chce pomoci svému bankovnímu účtu, na který by ráda přesunula vaše peníze.

Odtah a oprava vozu zdarma

První, co je nabízeno lovcem nehod, je odtah do autoservisu. Když už bude auto v servisu, logicky se tam nechá i opravit. Po dobu opravy by bylo vhodné si pronajmout automobil. Lovcem není žádný neurvalec či hromotluk, jedná se o příjemného pána, který se ve vás snaží vzbudit důvěru. Pomocí líbivých slovíček jako v ceně služby, opravu hradí pojišťovna, je to zdarma, lehce podlehnete a plácnete si s ním. Ono plácnutí či spíše podepsání dobře připravené smlouvy vás může stát plno peněz. To, co vám chlapík slíbil na místě, nemusí být v souladu s tím, co jste podepsali. Většinou jsou ceny většiny těchto služeb předražené. Může se stát, že budete doplácet nemalé peníze jak za odtah, tak za opravu vozu a také za půjčení náhradního vozidla. Bránit se budete těžko, jelikož smlouva je napsaná velice rafinovaně a veškeré úhrady nad rámec plnění pojišťovnou jste se zavázali zaplatit. Jeden podpis vás může zahnat do slepé uličky.

Linka 1224 vše vyřeší

Pojišťovnám se přestal tento přístup líbit, a proto zavedli linku 1224 pro všechny motoristy. Zde můžete zdarma zažádat o oficiální asistenční služby, které poskytuje vaše pojišťovna. Stačí nahlásit číslo smlouvy a název pojišťovny, kde máte sjednané povinné nebo havarijní pojištění. Pokud tyto čísla neznáte, postačí číslo vaší registrační značky. Ihned se dozvíte, na co máte nárok zdarma a co budete muset doplatit. Každopádně vás nikdo nebude chtít vzít na hůl a dispečeři budou mít zájem se o vás férově postarat. Aktivita lovců nehod se pravděpodobně sníží. Podmínkou je, aby se jejich činnost dostala do podvědomí řidičů, a ti je ignorovali. Asistenční služby, které jsou v ceně povinného ručení, mají většinou odtah do nedalekého servisu zdarma, popřípadě s nějakým rozumným doplatkem. Na lince se také dozvíte adresy smluvních servisů, které jsou pod kontrolou pojišťoven, tím pádem na vás ve většině případů nikdo nebude zkoušet nekalé praktiky.