Close

11. 9. 2016

Škoda Kodiaq

Kodiaq

Nejlevnější verze Škody Kodiaq bude stát 677 900 Kč (aktuální informace 9/2016). Za tuto cenu si můžete vybrat ze dvou variant. Motor auta bude mít obsah 1,4 TSI s výkonem 110 KW. První verze bude mít náhon na přední nápravu a automatickou převodovku, druhá verze bude mít sestavu manuální převodovky a náhonu 4×4. Co se týče ceny, ta se nám různě pohupuje, respektive navyšuje. Podle informaci ze Škodovky v červenci 2016 měla být nejlevnější verze za 630 000 Kč. O dva měsíce později je tato cena o skoro 50 000 Kč navýšena. Prodeje mají začít přibližně v únoru roku 2017 a nedá se vyloučit, že tato cifra bude ještě o něco vyšší. Každopádně s vysokou pravděpodobností můžeme předpokládat, že finální ceníková položka tohoto vozu určitě nebude nižší. Zástupci automobilky hrají se zákazníky takovou nenápadnou hru. Pokud by na ně hned v úvodu vybafli vysokou částku, např. 720 000 Kč za základní model, přišli by rázem o několik procent potenciálních zákazníků. Ti by se ani nenamáhali zjišťovat informace o tomto modelu z důvodu vysoké ceny. Obávám se, že tento vůz naše autopůjčovna v nabídce mít nebude z důvodu jeho vysoké pořizovací ceny.

Aktuální ceník Škoda Kodiaq z 10/2016

cenik

Postupné zdražování

kodiaq

Se strategií postupného, málo dramatického navyšování, tito lidé zůstávají ve hře o nové auto a odpadlíků je citelně méně. Je to klasická psychologická hra. O auto se začnete zajímat, líbí se vám, následně se s ním svezete a už jste na lopatkách. Neodradí vás ani navýšení ceny např. o 100 000 Kč, stejně si na to pravděpodobně vezmete úvěr. Poslední dobou je trend zvyšování cen u Škodovky běžný. V září zdražila Škoda Superb všechny svoje modely o 15 000 Kč. Škoda Fabia už dávno není levné rodinné auto, a pokud ji chcete ve verzi kombi, tak si připravte 300 000 Kč. Samozřejmě že se můžete dostat i pod tuto cenu, ale za to budete mít auto s motorem, s kterým nikoho nepředjedete, pokud v autě bude sedět celá rodina.

V Česku je prý Škodovka levná

Zajímavé je, že na ceny Škodovky si stěžují konkurenti v koncernu VW. Konkrétně Seatu se nelíbí, že ve Španělsku se nejlevnější krátká Fabia prodává okolo 244 000 Kč, zatímco srovnatelný „španělský“ Seat Ibiza je za 272 000 Kč. V Německu prý dokonce Fabia startuje až na cenovce 324 000 Kč. Nutno dodat, že německý motorista nemá určitě průměrný plat českého motoristy. Českou výplatu prodavačky z Albertu v Německu pobírají migranti, kteří čekají na vyřízení azylu a něco jako je práce je moc nezajímá.

České SUV

kodiaq

Na můj vkus je kolem nového Kodiaqu až příliš velký rozruch. Ale to samé divadlo bylo při uvedení nových modelů i v minulosti. Škoda Rapid přicházela na svět několik let a informaci byly promyšleně dávkovány, aby potenciální zákazníci zůstali napnuti. Když se rozhlídneme po českých silnicích, zjistíme, že každá automobilka má v nabídce i několik vozů kategorie SUV. Škodovka může v současnosti nabídnout pouze zmenšeninu teréňáka a tou je Škoda Yeti. I když jde o povedený model, který je za slušnou cenu, nemůže se rovnat s obry od konkurence. Naše autopůjčovna vám může nabídnout Škoda Yeti s automatickou převodovkou. Pokud jej postavíte vedle SUV od Hyundai nebo Mercedesu, okamžitě je jasné, že Yeti je o třídu níž. Škoda Kodiaq v tuto chvíli vypadá, že bude plnohodnotné SUV. Tomu už odpovídá inzerovaná cena základního modelu a znamená to, že průměrný český občan si toto auto nepořídí, tak jako si do teď nepořídil jiné SUV. Bude se muset spokojit s Fabií nebo s oblíbenou ojetou Škodou Octavií v provedení TDI.